Loading...
فراخوان حمایت از هسته‌های فناور متشکل از متخصصان ایرانی خارج از کشور
تاریخ شروع : 1402/02/10
مهلت ارسال : 1402/04/10فراخوان حمایت از هسته‌های فناور متشکل از متخصصان ایرانی خارج از کشور

در راستای سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و به منظور فراهم‌آوردن همکاری‌های سازنده برای حمایت از اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و فناوران ایرانی خارج از کشور، تفاهم‌نامه‌ای به امضای جناب آقای دکتر میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری و جناب آقای دکتر خیاطیان، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.

این تفاهم‌نامه با هدف همكاری در راستای شبکه‌سازی، توسعه تعاملات بین­‌المللی و بهره­‌مندی از ظرفیت‌های طرفین به منظور حمایت از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور و استفاده از ظرفیت‌های علمی و تخصصی ایشان جهت کسب و انتقال فناوری‌های پیشرفته با همکاری تیم‌های تحقیقاتی متشکل از متخصصان برنامه connect می‌باشد.

طی این تفاهم‌نامه، که در اسفند ماه 1401 به امضا رسید، از هسته‌های فناور تشکیل شده توسط متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور طبق شرایط مشخص و مورد توافق طرفین، حمایت مادی در قالب پرداخت گرنت توسط مرکز تعاملات و صندوق نوآوری و شکوفایی صورت خواهد گرفت.

میزان این حمایت تا
سقف یک میلیارد تومان بر اساس شاخص ها و شرایط تعیین شده (حداکثر 500 میلیون تومان حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و حداکثر 500 میلیون تومان حمایت مرکز تعاملات) خواهد بود.

** مهلت ارسال طرح، تا 10 تیر ماه 1402 تمدید شد.
* فارغ‌التحصیلان ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌‌های برتر دنیا با سوابق شاخص آموزشی - پژوهشی و فناورانه - صنعتی که در خارج از کشور بوده یا بیش از 3 سال از بازگشت ایشان به کشور نگذشته است.
* اساتید ایرانی دانشگاه‌های برتر دنیا با سوابق شاخص آموزشی - پژوهشی و فناورانه - صنعتی که در خارج از کشور بوده یا بیش از 3 سال از بازگشت ایشان به کشور نگذشته است.

* پژوهشگران ایرانی دوره پسادکتری و فرصت مطالعاتی در دانشگاه‌های برتر دنیا با سوابق شاخص آموزشی - پژوهشی و فناورانه - صنعتی که در خارج از کشور بوده یا بیش از 3 سال از بازگشت ایشان به کشور نگذشته است.
*
فناوران، کارآفرینان و مدیران ایرانی با سابقه فعالیت در شرکت‌های شاخص دنیا که در خارج از کشور بوده یا بیش از 3 سال از بازگشت ایشان به کشور نگذشته است.
* متخصصانی که پیش‌تر از حمایت‌های برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» استفاده کرده‌اند.

نکات مهم:
* شرایط ذکر شده برای همه اعضای تیم ضروری نیست ولی تطابق شرایط ذکر شده با شرایط مسئول طرح ضروری است.
** یکی از اعضای تیم می‌بایست عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های داخل کشور باشد.

*** در صورتی که متخصصی از حمایت تأسیس شرکت در برنامه همکاری یا حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی  استفاده کرده است می‌تواند مجدداً در این فراخوان شرکت کرده و در صورت تأیید طرح، از حمایت طرف دیگر استفاده کند. 
واجدین شرایط برای دریافت این حمایت کافی است ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده و سپس اطلاعات مورد نیاز را با توجه به اطلاعات فایل RFP در فرم ثبت پروپوزال وارد کنند. طرح‌های ارسالی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید اولیه، جلسه ارزیابی تخصصی طرح با حضور داوران و مسئول طرح برگزار خواهد شد.
در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر اساس نتیجه جلسه، میزان حمایت از طرح (
تا سقف یک میلیارد تومان) مشخص خواهد شد.** مهلت ارسال طرح، تا 10 تیر ماه 1402 تمدید شد.
** گفتنی است ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود.

** طرح هنگامی وارد فرایند ارزیابی می‌شود که یکی از اعضای تیم عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های داخل کشور باشد و مسئول طرح از متخصصان واجد شرایط در فراخوان باشد.
*** در صورتی که متخصصی از حمایت تأسیس شرکت در برنامه همکاری یا حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی  استفاده کرده است می‌تواند مجدداً در این فراخوان شرکت کرده و در صورت تأیید طرح، از حمایت طرف دیگر استفاده کند. 
متخصصان می‌توانند در همه حوزه‌های فناوری در زیرشاخه‌های علوم پایه، مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و هنر، طرح خود را ثبت کنند.

** هر متخصص می‌تواند تنها
یک طرح را ثبت کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

09025555437
toconnect@isti.ir
toconnect.isti@gmail.com
تلگرام:
Connect_Assessment
اینستاگرام:
connect_isti